WYJAZD Z DZIEĆMI - JAKIE ATRAKCJE SZYKUJE DLA NAS PODLASIE?


Opublikowano 30-05-2021 17:49:30


WYJAZD Z DZIEĆMI - JAKIE ATRAKCJE SZYKUJE DLA NAS PODLASIE?

Podlasie to region przyciągający turystów przede wszystkim bliskością natury, ciszą i spokojem. Oferuje ponadto przyjezdnym liczne atrakcje, takie jak zamki, skanseny, rezerwaty przyrody czy karczmy z lokalnymi przysmakami, niespotykanymi w innych częściach kraju. Zapewnia też rozrywkę dla najmłodszych turystów. Sprawdź, co warto zobaczyć na Podlasiu, przyjeżdżając z dziećmi.

Podlasie atrakcje dla dzieci – chatka Baby Jagi

„Za górami, za lasami, w środku ciemnego lasu żyła Baba Jaga w swojej chatce”. To tylko cytat z bajki, bo w rzeczywistości chatka Baby Jagi znajduje się znacznie bliżej! Znajdziesz ją właśnie na Podlasiu, w Orzeszkowie koło Hajnówki. To szczególnie ciekawe miejsce na Podlasiu. W miejscowości mieści się unikatowy, jedyny w swoim rodzaju dom, w którym dzieci mogą przenieść się w świat czarów i magii. Uroczy domek wygląda z zewnątrz jak prawdziwa chatka czarownicy, ozdobiona dekoracjami przypominającymi pierniki, ciastka i lukier. W środku na odwiedzających czeka jeszcze więcej niespodzianek. Dzieci mogą obejrzeć pokaz czarów, poznać najsilniejsze eliksiry magiczne i wziąć udział w sesji zdjęciowej, przebrane za czarownice z długimi nosami, w kapeluszach i siedzące na miotłach. Odważni mogą wejść do podziemnych lochów, a także skorzystać z wielu innych rozrywek.

https://jadenapodlasie.pl/images/blog/wyjazd_z_dziećmi/chatka.jpg  https://jadenapodlasie.pl/images/blog/wyjazd_z_dziećmi/chatka1.jpg

https://jadenapodlasie.pl/images/blog/wyjazd_z_dziećmi/chatkababyjagi.jpg

Więcej informacji: https://jadenapodlasie.pl/oferty/chatka-baby-jagi

Atrakcje dla dzieci na Podlasiu – Alpaki z Różanej Zagrody

Gospodarstwo Alpaki z Różanej Zagrody to z pewnością coś wartego zobaczenia na Podlasiu. W miejscowości Filipy leżącej ok. 40 km od Białegostoku znajdziesz hodowlę alpak – niezwykle przyjacielskich zwierzaków. Turyści mogą aktywnie uczestniczyć w pracach związanych z funkcjonowaniem zagrody. Dzieci i dorośli z wielką przyjemnością karmią, głaszczą i przytulają się do puszystych zwierząt. Na terenie gospodarstwa znajduje się też miejsce na ognisko, a niedaleko stawu – teren do grillowania. Ponadto odwiedzający mogą degustować lokalne przetwory, np. dżemy, a także chleb żytni na naturalnym zakwasie.

https://jadenapodlasie.pl/images/blog/wyjazd_z_dziećmi/alpaki.jpg https://jadenapodlasie.pl/images/blog/wyjazd_z_dziećmi/alpaki2.jpg

Więcej informacji: https://jadenapodlasie.pl/oferty/gospodarstwo-alpaki-z-rozanej-zagrody

Galeria Zabawek Ludowych, czyli co warto zobaczyć na Podlasiu

Poszukując ciekawych miejsc na Podlasiu, warto również zajrzeć do Chwaszczewa koło Sidry, gdzie znajduje się Galeria Zabawek Ludowych. To pracowania rzeźbiarska artysty Marka Szyszko, który odtwarza i wykonuje tradycyjne zabawki ludowe z drewna. Pracownia leży na Szlaku Rękodzieła Ludowego Podlasia. Atrakcje dla dzieci pozwalają pociechom dowiedzieć się, jak niegdyś wyglądały zabawki. Galeria rozwija się, a w planach artysty jest stworzenie „placu zabaw dawnych”.

https://jadenapodlasie.pl/images/blog/wyjazd_z_dziećmi/zabawki2.jpg

https://jadenapodlasie.pl/images/blog/wyjazd_z_dziećmi/zabawki1.jpg

Więcej informacji: https://jadenapodlasie.pl/oferty/galeria-zabawek-ludowych

Ciekawe miejsca na Podlasiu – agroturystyka Stajnia Tradycja

Jeśli interesują Cię atrakcje dla dzieci na Podlasiu, bliskość nieskażonej przyrody i odpoczynek od wielkomiejskiego zgiełku, odwiedź agroturystykę w samym sercu Narwiańskiego Parku Narodowego. Stajnia Tradycja to z pewnością coś wartego zobaczenia na Podlasiu. To kameralne, pełne uroku miejsce, w którym spędzisz rodzinne wczasy z dziećmi. Dzięki profesjonalnej kadrze instruktorskiej pociechy mogą zapoznać się z tajnikami jazdy konnej. Osoby bardziej zaawansowane mogą z kolei uczestniczyć w wycieczkach konnych i jazdach terenowych po nadnarwiańskich bagnach. Ponadto placówka oferuje przejażdżki bryczką, a w zimie saniami.

https://jadenapodlasie.pl/images/blog/wyjazd_z_dziećmi/stajnia.jpg

https://jadenapodlasie.pl/images/blog/wyjazd_z_dziećmi/stajnia1.jpg

https://jadenapodlasie.pl/images/blog/wyjazd_z_dziećmi/stajnia tradycja.jpg

Więcej informacji: https://jadenapodlasie.pl/oferty/agroturystyka-stajnia-tradycja

Polecamy również wybranie się do Wioski Darów Lasu (https://jadenapodlasie.pl/oferty/wioska-darow-lasu) i gospodarstwa agroturystycznego Kurnik Polski (https://jadenapodlasie.pl/oferty/kurnik-polski-gospodarstwo-agroturystyczne).

Jeśli więc interesują Cię ciekawe miejsca na Podlasiu dla całej rodziny, koniecznie odwiedź przedstawione lokalizacje.Powrót