Wioska Darów Lasu

Kopiec 7, 16-310 Sztabin

0 opinii
Dodaj do ulubionych
Dane kontaktowe:
Numer telefonu: +48509780431
Godziny otwarcia/ możliwość kontaktu:
ŚRODA-PIĄTEK: 10.00- 17.00
SOBOTA - NIEDZIELA: 11.00 - 17.00
Wyślij zapytanie
Znajdziesz nas na:
Szczegóły
Nasza okolica
Opinie (0)
Lokalizacja

Atrakcje Podlasia. Wioska Darów Lasu to trzeci przystanek na Baśniowym Szlaku położony w sercu Puszczy Augustowskiej, we wsi Kopiec w gminie Sztabin. Na trzecim bajkowym przystanku będziemy mieli szansę poznać ciekawostki o lokalnej faunie i florze.Baśniowymi przewodnikami jest Jagodowy Król, którego być może kojarzycie z utworu Marii Konopnickiej „Na Jagody”. Podczas zabawy poznamy również uroczą Pannę Borówczankę. Patroni wioski opowiedzą nam kolejne legendy Suwalszczyzny i przekażą swoją wiedzę na temat niezwykłej, lokalnej przyrody.LEŚNE PRZYGODY Z JUGODOWYM KRÓLEM I PANNĄ BORÓWCZANKĄW Wiosce Darów Lasu na Małych Wędrowców czeka mnóstwo zabaw, ale też zadań. Aby je rozwiązać, będziecie musieli wykazać się niemałym sprytem! Podczas warsztatów poznamy świat zwierząt – wejdziemy do wielkiego ula, aby odkryć ciekawostki z życia pszczół i odwiedzimy kopiec z mrówkami olbrzymimi. A to nie koniec przygód! Baśniowy przewodnicy zabiorą nas na zwiedzanie Jagodowego Boru, gdzie będziemy podziwiać florę na łące pełnej kwiatów i spróbujemy policzyć Jagodowych Królewiczów.Baśniowi przewodnicy mają dla najmłodszych ciekawe wyzwania – jagodową ścieżką wybierzemy się na wielką, pajęczą sieć! Wykaż się sprytem i spróbuj ją przejść bez zaplątania się. To nie lada wyzwanie!


Na koniec postaramy się dopasować rośliny i zwierzęta do ich łacińskich nazw i postaramy się odnaleźć wodę na piaszczystej krainie. Aby ją zdobyć, należy wykorzystać specjalną budowlę wodną. Jeżeli Wodny Świat Zabaw jeszcze nic Ci nie mówi, koniecznie musisz sprawdzić to sam!


WIOSKA DARÓW LASU TO IDEALNE MIEJSCE DLA DZIECI I DOROSŁYCH


Wizyta w Wiosce Darów Lasu to nie tylko wesoła zabawa na łonie natury, ale też merytoryczna lekcja o przyrodzie, rozwijająca u dzieci świadomość ekologiczną. To idealne miejsce zarówno na rodzinne wczasy z dziećmi, jak i wycieczkę szkolną. Animatorzy przygotowali dla najmłodszych mnóstwo przygód i zagadek.


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Dowiedz się więcejRozumiem