Gospodarstwo Alpaki z Różanej Zagrody

Filipy 11, 17-132 Wyszki

0 opinii
Dodaj do ulubionych
Dane kontaktowe:
Numer telefonu: 602634411
Strona internetowa Brak
Wyślij zapytanie
Znajdziesz nas na:
Szczegóły
Nasza okolica
Opinie (0)
Lokalizacja

Witamy!


Jesteśmy właścicielami hodowli egzotycznych zwierząt – alpak. Nasze gospodarstwo „Alpaki z różanej zagrody” znajduje się w malowniczo położonej miejscowości Filipy około 40 km od Białegostoku w otulinie Narwiańskiego Parku Narodowego w dolinie rzeki Narwi Natura 2000 w województwie podlaskim.
Hodowlę rozpoczęliśmy w 2015 r. od czterech sztuk samic rasy huacaya pochodzących z Chile. Miłość do tych zwierząt, nasze zaangażowanie i cierpliwość zaowocowała rozwojem naszego gospodarstwa. W zamian za opiekę nad nimi pozyskujemy wspaniałą, cenną wełnę, którą przerabiamy na kołdry, poduszki, czapki, szaliki oraz na przędzę.
Oferta różanej zagrody skierowana jest do osób preferujących aktywny wypoczynek na łonie natury wśród zwierząt. Rodziny z dziećmi, zorganizowane grupy przedszkolne, szkolne oraz dzieci ze szkół specjalnych mogą spędzić czas w towarzystwie alpak. Turyści mogą aktywnie uczestniczyć w pracach związanych z funkcjonowaniem gospodarstwa. Karmić, głaskać, przytulać się do puszystej wełenki oraz poznać ich upodobania. Oprócz alpak w gospodarstwie mieszkają króliki, kury oraz koty, które często chodzą własnymi drogami.


Na terenie gospodarstwa jest miejsce na ognisko oraz nieopodal stawu miejsce do grillowania. Goście mogą spożyć posiłek na świeżym powietrzu „pod chmurką”. Wypić filiżankę kawy lub kubek pysznej np. różanej czy lawendowej herbaty pod starą pięćdziesięcioletnią jabłonią. Dodatkowo wypoczywający mogą degustować przetwory przygotowane z produktów z gospodarstwa np. dżemy. Po wcześniejszym uzgodnieniu wizyty w różanej zagrodzie istnieje możliwość spróbowania chleba żytniego na naturalnym zakwasie przygotowanego przez gospodynię.


Gospodarstwo Filipy 11 17-132 Wyszki dostępne jest siedem dni w tygodniu.
Wizyty są możliwe tylko po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.
Monika i Piotr Idźkowscy
tel 602 634 411

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Dowiedz się więcejRozumiem