Szlaki turystyczne rowerowe: Michnówka – Stary Dwór – Siemianówka (czarny, 11 km)

Michnówka 1, 17-220 Michnówka

0 opinii
Dodaj do ulubionych
Dane kontaktowe:
Numer telefonu: Brak
Wyślij zapytanie
Szczegóły
Nasza okolica
Opinie (0)
Lokalizacja

Podlasie - Atrakcje Turystyczne i Sportowe. Jeżeli chcesz aktywnie odpoczywać i zwiedzać Podlasie to propozycja dla Ciebie.

Szlaki turystyczne rowerowe: Michnówka - Nowa Łuka –Stary Dwór – Tarnopol – Siemianówka (czarny, 11 km)

Tematem wiodącym szlaku jest zbiornik wodny Siemianówka utworzony na rzece Narew – jeden z największych w Polsce sztucznych zbiorników, o powierzchni 3250 ha. Wybudowany w latach 1977 – 1993 sztuczny akwen to doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych: windsurfingu, żeglugi, kajakarstwa. Zapaleni wędkarze i miłośnicy przyrody również się nie rozczarują – zbiornik jest bowiem miejscem bytowania rzadkich gatunków ptaków, został ponadto sztucznie zarybiony. Nie lada atrakcję stanowią również rejsy wycieczkowe statkami turystycznymi ,,Dzika Orla’’ i ,,Igor’’. Zmęczeni jazdą rowerzyści mogą liczyć również na chwile relaksu na jednym z dwóch kąpielisk zlokalizowanym przy zbiorniku – siemianowska woda jest bowiem zdatna do kąpieli, zaś skąpane w słońcu plaże to idealne miejsce do odpoczynku.

Mapa: https://www.gpsies.com/map.do?fileId=kbzkxqjmehhbqreo

Na portalu jadenapodlasie.pl znajdziesz więcej propozycji, które dla Ciebie zamieściliśmy, które podpowiedzą Ci jak aktywnie odpoczywać i poznawać kulturę, historię i przyrodę Podlasia.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Dowiedz się więcejRozumiem