Szlaki turystyczne rowerowe: Leniewo – Czyże – Szostakowo – Nowe Berezowo (czarny 13 km)

Leniewo 23, 17-207 Leniewo

0 opinii
Dodaj do ulubionych
Dane kontaktowe:
Numer telefonu: Brak
Wyślij zapytanie
Szczegóły
Nasza okolica
Opinie (0)
Lokalizacja

Podlasie - Atrakcje Turystyczne i Sportowe. Jeżeli chcesz aktywnie odpoczywać i zwiedzać Podlasie to propozycja dla Ciebie.

Szlaki turystyczne rowerowe: Łącznikowy: Leniewo – Czyże – Szostakowo – Nowe Berezowo (czarny 13 km)

Trasa łączy dwa szlaki: niebieski i czerwony. Ścieżka umożliwia poznanie architektury sakralnej i wiejskiej Podlasia. Ze wsi Lady (tu znajduje się kapliczka pw. św. Braci Machabeuszy z cudownym źródełkiem) wędrujemy do Leniewa, gdzie na rzece Łoknica został utworzony niewielki zbiornik wodny. Niedaleko zbiornika znajduje się miejsce ogniskowo - wypoczynkowe. Dalej trasa prowadzi do gminnej miejscowości Czyże. O wielowiekowej historii Czyż przypomina zabytkowy układ urbanistyczny ( XVI w.) z drewnianymi i murowanymi domami. Znajduje się tu również nowoczesna cerkiew murowana pw. Zaśnięcia Najświętszej Bogurodzicy, a także cmentarz z kamiennymi nagrobkami z kapliczką pw. św. Kosmy i Damiana z 1812 r. Dalej tryba szlaku wiedzie przez wsie: Osówkę, Szostakowo do Nowoberezowa – wsi cerkiewek. Znajduje się tu m.in. drewniana cerkiew pw. św. Jana Teologa z XVIII w. oraz murowana cerkiew pw. Wniebowstąpienia Pańskiego z 1873 r.

Mapa: https://www.gpsies.com/map.do?fileId=vtxlygeafptdmnro

Na portalu jadenapodlasie.pl znajdziesz więcej propozycji, które dla Ciebie zamieściliśmy, które podpowiedzą Ci jak aktywnie odpoczywać i poznawać kulturę, historię i przyrodę Podlasia.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Dowiedz się więcejRozumiem