Szlaki turystyczne rowerowe: ,,Kraina Otwartych Okiennic’’ (zielony, 16 km)

Adama Mickiewicza 1, 17-210 Narew

0 opinii
Dodaj do ulubionych
Dane kontaktowe:
Numer telefonu: Brak
Wyślij zapytanie
Szczegóły
Nasza okolica
Opinie (0)
Lokalizacja

Podlasie - Atrakcje Turystyczne i Sportowe. Jeżeli chcesz aktywnie odpoczywać i zwiedzać Podlasie to propozycja dla Ciebie.

Szlaki turystyczne rowerowe: ,,Kraina Otwartych Okiennic’’ Narew – Ancuty – Trześcianka – Soce – Puchły (zielony, 16 km)
Szlak obejmuje trzy miejscowości o unikatowej architekturze: Puchły, Soce i Trześcianka. Ulokowana w dolinie Narwi, nad rzekami Rudnia i Małynka, Kraina, to perła architektury podlaskiej wsi. W tym wyjątkowym miejscu tradycja wygrywa nierówną walkę z nowoczesnością. Wsie zachowały bowiem zabytkowy układ przestrzenny oraz tradycyjną architekturę; drewniane domy charakteryzują się bogatą ornamentyką, nawiązującą do zdobnictwa stosowanego w rosyjskiej architekturze ludowej. Specyfiką zabudowań jest bogata dekoracja snycerska w formie barwnych okiennic, nad – i podokienników, narożników oraz dekoracyjnego oszalowania elewacji i szczytów. W zdobnictwie dominują motywy geometryczno – roślinne, które często pomalowane są na inny, kontrastowy kolor w stosunku do pozostałej powierzchni domu.

Mapa: https://www.gpsies.com/map.do?fileId=twcfkoplclxawahk

Na portalu jadenapodlasie.pl znajdziesz więcej propozycji, które dla Ciebie zamieściliśmy, które podpowiedzą Ci jak aktywnie odpoczywać i poznawać kulturę, historię i przyrodę Podlasia.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Dowiedz się więcejRozumiem