Szlaki turystyczne rowerowe: Hajnówka - Topiło – Hajnówka (niebieski, 42 km)

Skwer im. dr Dymitra Wasilewskiego , 17-200 Hajnówka

0 opinii
Dodaj do ulubionych
Dane kontaktowe:
Numer telefonu: Brak
Wyślij zapytanie
Szczegóły
Nasza okolica
Opinie (0)
Lokalizacja

Podlasie - Atrakcje Turystyczne i Sportowe. Jeżeli chcesz aktywnie odpoczywać i zwiedzać Podlasie to propozycja dla Ciebie.

Szlak ma charakter pętli, jego trybami dotrzemy do najcenniejszych obszarów puszczy w okolicy Hajnówki. Trasa prowadzi bowiem przez malownicze doliny rzek: Chwiszczej i Leśnej oraz 4 rezerwaty: „Głęboki Kąt”, „Nieznanowo”, „Olszanka Myśliszcze” oraz „Michnówka”, które chronią unikatową florę i faunę białowieskiej kniei. Szlak biegnie do miejscowości Topiło – urokliwej wsi, która leży nad sztucznymi stawami utworzonymi na rzece Perebel. W pobliżu zbiornika znajdują się wiaty i miejsca ogniskowe, czekające na turystów przyjeżdżających tu kolejką wąskotorową. Akwen okala ścieżka edukacyjna „Puszczańskie Drzewa”. W dalszej części trasy szlak wiedzie przez Orzeszkowo, gdzie znajduje się mogiła 6. nieznanych powstańców z 1863 r. Szlak kończy się w Hajnówce.

Mapa: https://www.gpsies.com/map.do?fileId=ceuhagdwqbjqjeap

Na portalu jadenapodlasie.pl znajdziesz więcej propozycji, które dla Ciebie zamieściliśmy, które podpowiedzą Ci jak aktywnie odpoczywać i poznawać kulturę, historię i przyrodę Podlasia.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Dowiedz się więcejRozumiem