Szlaki turystyczne rowerowe: Doratynka – Klejniki – Lady – Kuraszewo (niebieski 23,5 km)

Doratynka 1, 17-210 Doratynka

0 opinii
Dodaj do ulubionych
Dane kontaktowe:
Numer telefonu: Brak
Wyślij zapytanie
Szczegóły
Nasza okolica
Opinie (0)
Lokalizacja

Podlasie - Atrakcje Turystyczne i Sportowe. Jeżeli chcesz aktywnie odpoczywać i zwiedzać Podlasie to propozycja dla Ciebie.

Szlaki turystyczne rowerowe: Do wsi w dolinie Narwi. Doratynka – Klejniki – Lady – Kuraszewo (niebieski, 23, 5 km)

Ciekawy szlak skupiający zabytki architektoniczne, historyczne i kulturowe. Podróżując przez malownicze wsie, osadzone w krajobrazie pól i lasów, można odnieść wrażenie, że czas uwolnił się tu z okowów szaleńczego trybu – jego spokojny bieg wyznacza leniwy nurt rzeki Łoknica i struny wiatru wprawiające w ruch lasy. Szlak wiedzie przez urocze miejscowości, które w pełni oddają kulturowy koloryt regionu. We wsi Klejniki możemy obejrzeć obiekty sakralne: nowoczesną cerkiew pw. Wniebowstąpienia Pańskiego (budowana w latach 1974 – 1988) i podległą jej cerkiew cmentarną pw. Przemienienia Pańskiego z lat 30. XX w. oraz przekonać się jak wyglądało życie w dawnej podlaskiej wsi zwiedziwszy izbę regionalną. Jadąc dalej trafimy do wsi Lady, w pobliżu której stoi maleńka kapliczka z cudownym źródełkiem otoczonym krzyżami ofiarnymi. Z kolei w pobliżu wsi Kuraszewo obok architektonicznych skarbów sakralnych (cerkiew parafialna pw. św. Antoniego Pieczerskiego z 1868 r.), możemy podziwiać także zabytki historyczne: kurhany z II – III w. n.e. oraz wczesnośredniowieczne cmentarzysko.

Mapa: https://www.gpsies.com/map.do?fileId=bdbukyawyxmnxtuq

Na portalu jadenapodlasie.pl znajdziesz więcej propozycji, które dla Ciebie zamieściliśmy, które podpowiedzą Ci jak aktywnie odpoczywać i poznawać kulturę, historię i przyrodę Podlasia.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Dowiedz się więcejRozumiem