Szlaki turystyczne rowerowe: „Do Puszczy Ladzkiej” Narew - Lewkowo Stare - Budy (niebieski, 36 km)

Adama Mickiewicza 1, 17-210 Narew

0 opinii
Dodaj do ulubionych
Dane kontaktowe:
Numer telefonu: Brak
Wyślij zapytanie
Szczegóły
Nasza okolica
Opinie (0)
Lokalizacja

Podlasie - Atrakcje Turystyczne i Sportowe. Jeżeli chcesz aktywnie odpoczywać i zwiedzać Podlasie to propozycja dla Ciebie.

Szlaki turystyczne rowerowe: „Do Puszczy Ladzkiej” Narew – Makówka – Hajdukowszczyzna – Rybaki – Eliaszuki – Michnówka – Lewkowo Stare – Podlewkowie – Suszczy Borek – Minkówka – Zabłotczyzna – Narewka – Świnoroje – Budy (niebieski, 36.6 km)
Szlak spina miejscowości położone wokół Puszczy Ladzkiej (zwanej inaczej Bielską, wchodzącą w kompleks Puszczy Białowieskiej) i wiedzie w głąb białowieskiej kniei. Szachownica pól i łąk zlokalizowana w malowniczej scenerii puszczy oraz zabytki kulturowo – historyczne to główne atuty tej trasy. Dolina rzeki Narew w Rybakach, zabytkowe obiekty sakralne (m.in. kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Narwi z 1748 i cerkiew pw. św. Piotra Pawła z XVIII w. Lewkowie Starym), cmentarz żydowski i galeria im. Tamary Sołoniewicz w Narewce czy marsz ścieżką edukacyjną ,,Pod Dębami’’ ukazującej zabiegi hodowlane wykonywane przez leśników, to tylko niektóre z atrakcji czekające na szlaku. Zmęczeni rowerzyści mogą liczyć na specjały kuchni regionalnej w ,,Karczmie Osocznika’’ oraz nocleg na terenie skansenu ,,Sioło Budy’’ we wsi Budy stanowiącej metę szlaku.

Mapa: https://www.gpsies.com/map.do?fileId=byrjnrobqlwehaaf

Na portalu jadenapodlasie.pl znajdziesz więcej propozycji, które dla Ciebie zamieściliśmy, które podpowiedzą Ci jak aktywnie odpoczywać i poznawać kulturę, historię i przyrodę Podlasia.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Dowiedz się więcejRozumiem