Szlaki turystyczne rowerowe: Czeremcha - Klukowicze - Mielnik - Siemiatycze (zielony, 59 km)

Duboisa 14, 17-240 Czeremcha

0 opinii
Dodaj do ulubionych
Dane kontaktowe:
Numer telefonu: Brak
Wyślij zapytanie
Szczegóły
Nasza okolica
Opinie (0)
Lokalizacja

Kategoria: Podlasie - Atrakcje Turystyczne i Sportowe. Jeżeli chcesz aktywnie odpoczywać i zwiedzać Podlasie to propozycja dla Ciebie.

Trasa: Czeremcha-Bereszyce-Zubacze-Klukowicze-Toakry-Adamowo-Mętna-Mielnik

Ciekawy szlak ukazujący bogactwo krajoznawczo – kulturowe Podlasia. Tryba szlaku wiedzie przez miejscowości, których drewniana zabudowa, układ przestrzenny, zabytkowe obiekty sakralne oraz pozostałości historyczne przypominają o wielowiekowej historii i kulturze regionu. Zróżnicowany krajobraz pól, lasów, piaskowych wydm w okolicy wsi Berezyszcze i Zubacze po rzekę Bug sprawia, że każdy odnajdzie coś dla siebie. Szlak wiedzie do Mielnika – jednego z najstarszych historycznych grodów na Podlasiu. O bogatej historii tego miejsca przypominają liczne zabytki: Góra zamkowa z grodziskiem z XI w. i dobrze widoczną szosą, ruiny kościoła zamkowego z XV w. oraz zabytkowa cerkiew pw. Narodzenia Bogurodzicy z 1825 r. Ponadto, zmęczony jazdą turysta może wybrać się w rejs statkiem bądź jachtem po rzece Bug. Dalej trasa wiedzie do Maćkowicz, gdzie możemy zajrzeć do bunkrów wybudowanych w latach 1940 – 1941. Trasa kończy się w Siemiatyczach, gdzie warto zwiedzić m.in. zabytkowe obiekty sakralne oraz Grotę Solną.

Mapa: https://www.gpsies.com/map.do?fileId=hggmzygbzpsvmjcu

Na portalu jadenapodlasie.pl znajdziesz więcej propozycji, które dla Ciebie zamieściliśmy, które podpowiedzą Ci jak aktywnie odpoczywać i poznawać kulturę, historię i przyrodę Podlasia.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Dowiedz się więcejRozumiem