Szlaki turystyczne rowerowe: Carski Szlak ("Carski Hostineć") (nieoznakowany 35 km)

Studziwody 1, 17-100 Bielsk Podlaski

0 opinii
Dodaj do ulubionych
Dane kontaktowe:
Numer telefonu: Brak
Wyślij zapytanie
Szczegóły
Nasza okolica
Opinie (0)
Lokalizacja

Kategoria Atrakcje Turystyczne i Sportowe. Jeżeli chcesz aktywnie zwiedzać Podlasie to propozycja dla Ciebie.

Trasa: Studziwody - Bielsk Podlaski – Widowo – Użyki – Łoknica – Podrzeczany – Czyże – Osówka – Kojły - Nowe Berezowo – Czyżyki - Hajnówka.

„Carski Hostnieć” to trasa, którą przez Bielsk Podlaski do Białowieży podróżowali rosyjscy carowie, książęta i arystokraci. Jest godna uwagi ze względu na zabytki kulturowe i historyczne, świadczące o bogatej przeszłości tych terenów. Jednym z ciekawszych miejsc jest wczesnośredniowieczne Cmentarzysko Hrabniak z kurhanami i grobami w obstawach kamiennych datowane na X-XII w. w połowie drogi między Czyżami a Zbuczem należy skręcić w polną drogę prowadzącą do oddalonego o kilkaset metrów lasu. Podążając w kierunku cmentarzyska, natkniemy się na skupisko krzyży (najstarszy z XIX w.) oraz kamień z wyrytym napisem oraz datą wskazującą 1834 r. ponadto, szlak ukazuje piękno podlaskiej architektury sakralnej i mieszkalnej.

Mapa: https://www.gpsies.com/map.do?fileId=qebuzupovsgzitdy

Na portalu jadenapodlasie.pl znajdziesz więcej propozycji, które dla Ciebie zamieściliśmy, które podpowiedzą Ci jak aktywnie odpoczywać i poznawać kulturę, historię i przyrodę Podlasia

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Dowiedz się więcejRozumiem