Szlaki turystyczne piesze: "Wilczy Szlak" Zamosze – tzw. Kosy Most (zielony, 11,5 km)

Stare Masiewo 1, 17-220 Stare Masiewo

0 opinii
Dodaj do ulubionych
Dane kontaktowe:
Numer telefonu: Brak
Wyślij zapytanie
Szczegóły
Nasza okolica
Opinie (0)
Lokalizacja

Kategoria: Podlasie - Atrakcje Turystyczne i Sportowe. Jeżeli chcesz aktywnie odpoczywać i zwiedzać Podlasie to propozycja dla Ciebie.

Szlak wiedzie przez malownicze obszary leśne północnej części Białowieskiego Parku Narodowego. Rozpoczyna się na skraju osady Zamosze. Nazwa osady pochodzi od wsi, która istniała tu przed II wojną światową. Szlak biegnie na zachód Parku za tzw. Kosy Most. Na trasie znajdują się m.in.: Uroczysko Głuszec z występującymi tu borami bagiennymi; ekspozycja leśnej kolejki wąskotorowej; ogromny głaz narzutowy; Uroczysko Wilczy Szlak (od którego powstała nazwa szlaku), w pobliżu którego zlokalizowana jest ścieżka edukacyjna „Przez trzy zbiorowiska”; stary dąb o dużych rozmiarach; łąki nadrzeczne nad rzeką Narewka. Od szlaku, tuż przy Kosym Moście, odchodzi czarny szlak do ostoi żubrów (dł. 200 m). Dalej można wrócić leśną drogą gruntową, potem asfaltową przez Janowo do Narewki.

Mapa: https://www.gpsies.com/map.do?fileId=ligwxmvndztclkmf

Na portalu jadenapodlasie.pl znajdziesz więcej propozycji, które dla Ciebie zamieściliśmy, które podpowiedzą Ci jak aktywnie odpoczywać i poznawać kulturę, historię i przyrodę Podlasia.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Dowiedz się więcejRozumiem