Szlaki turystyczne piesze Carska Tropina – czarny dł 4 km

Kosy Most 1, 17-220 Kosy Most

0 opinii
Dodaj do ulubionych
Dane kontaktowe:
Numer telefonu: Brak
Wyślij zapytanie
Szczegóły
Nasza okolica
Opinie (0)
Lokalizacja

Kategoria: Podlasie - Atrakcje Turystyczne i Sportowe. Jeżeli chcesz aktywnie odpoczywać i zwiedzać Podlasie to propozycja dla Ciebie.

Rozpoczyna się na składnicy przed „Kosym Mostem”. Szlak prowadzi wzdłuż doliny rzeki Narewka starą drogą usypaną jeszcze za czasów carskich – stąd nazwa szlaku. Ukazuje jeden z ciekawszych zakątków północnej części Białowieskiego Parku Narodowego. Na trasie znajdują się m.in: wieża widokowa z widokiem na dolinę rzeki Narewka – doskonałe miejsce do obserwacji ptaków i dużych ssaków Puszczy Białowieskiej oraz dobrze zachowane zbiorowiska leśne, zbliżone charakterem do naturalnych, głównie grądy i olsy. Interesującym miejscem na szlaku jest punkt widokowy, nawiązujący architekturą do tradycyjnych brogów, z którego roztacza się widok na nadrzeczne łąki i obszar ochrony ścisłej BPN.

Mapa: https://www.gpsies.com/map.do?fileId=qiikskapyzgzynhv

Na portalu jadenapodlasie.pl znajdziesz więcej propozycji, które dla Ciebie zamieściliśmy, które podpowiedzą Ci jak aktywnie odpoczywać i poznawać kulturę, historię i przyrodę Podlasia.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Dowiedz się więcejRozumiem