Olejarnia Szlachetne Smaki

Saturna 57, 15-680 Białystok

0 opinii
Dodaj do ulubionych
Kategoria kuchni: Inne
Dane kontaktowe:
Numer telefonu: +48570319163
Godziny otwarcia/ możliwość kontaktu:
codziennie: całodobowo
Wyślij zapytanie
Znajdziesz nas na:
Szczegóły
Nasza okolica
Moje menu
Opinie (0)
Lokalizacja

Oleje roślinne tłoczone na zimno są niezbędnym elementem zdrowej diety. To skarbnica witamin, fitosteroli, makro i mikro elementów oraz nienasyconych tłuszczów kwasowych. Mają szerokie zastosowanie w życiu codziennym, posiadają cenne, naukowo udowodnione właściwości prozdrowotne.


Olejarnia Szlachetne Smaki wytwarza oleje zimno tłoczone na zasadzie manufaktury. Proces samego tłoczenia na zimno, powoduje, ze temperatura oleju nie przekracza 35 stopni Celsjusza. Produkcja olejów odbywa się w pomieszczeniu pozbawionym dostępu światła słonecznego. Po wytłoczeniu olej poddawany jest sedymentacji (naturalne odstanie) po czym przelewany do ciemnych, brązowych butelek o różnej pojemności i przechowywany w chłodni, gdzie temperatura nie przekracza 8 stopni Celsjusza. Proces ten ma ogromny wpływ na ochronę olei przed utratą ich dobroczynnych właściwości wobec niekorzystnych czynników jakimi są wysokie temperatury, promienie słoneczne, a w konsekwencji utlenianie.


Nasze produkty: olej rzepakowy, olej kokosowy, olej z czarnuszki, olej z wiesiołka, olej z ostropestu plamistego, olej słonecznikowy, olej lniany.


Dlaczego warto wybrać oleje z Olejarni Szlachetne Smaki:  • nie stosujemy jakichkolwiek dodatków, konserwantów, wytwarzany olej jest „dziewiczy” nierafinowany i nieoczyszczony (bez użycia wirówek czy pras filtracyjnych)

  • tłoczymy regularnie w małych ilościach celem zachowania maksymalnej świeżości

  • do tłoczenia stosujemy tylko i wyłącznie całe ziarna

  • mamy ścisły nadzór nad ich jakością na każdym etapie produkcji, by z możliwie najwyższą jakością trafiły do naszych Odbiorców

  • olej produkujemy z polskich ziaren, oprócz kokosowego

  • każdy zakupiony przez Państwa olej jest wyprodukowany w Olejarni Szlachetne Smaki w manufakturze

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Dowiedz się więcejRozumiem