Nordic Walking Park Kraina Puszczy i Żubra w Hajnówce - Do Starej Białowieży (czarna) 21 km

Pomnik żubra , 17-230 Białowieża

0 opinii
Dodaj do ulubionych
Dane kontaktowe:
Numer telefonu: Brak
Wyślij zapytanie
Szczegóły
Nasza okolica
Opinie (0)
Lokalizacja

Podlasie - Atrakcje Turystyczne i Sportowe. Jeżeli chcesz aktywnie odpoczywać i zwiedzać Podlasie to propozycja dla Ciebie.

Długa i wymagająca trasa, przeznaczona dla osób o dobrej kondycji fizycznej. Trasa biegnąca zarówno po asfalcie jak i leśnymi trybami. Początkowo pokrywa się z Trasą 5, ale potem skręcamy w stronę śródleśnej osady Budy. Jest to dawna śródleśna osada Budników, którzy zajmowali się dawniej wyrębem lasu i przerobem drewna na popiół, potaż, smołę i węgiel drzewny. W Budach znajduje się Zajazd Myśliwski, a także pensjonat, karczma i skansen "Sioło Budy". Obiekt ten został zbudowany w konwencji starej wiejskiej zagrody. Są tu drewniane podlaskie domy, w tym oryginalna chata chłopska z 1836 r., okolona wierzbowym płotem, a także spichlerz, stodoła, studnia z żurawiem i bróg na siano. Dalej trasa prowadzi przez przepiękne łąki i lasy Puszczy Białowieskiej. Następnie drogą zwaną Wilczym Trybem, który łączy się z Drogą Narewkowską i biegnie przy Starej Białowieży. Stara Białowieża to uroczysko uznawane za zalążek dzisiejszej Białowieży. Znajduje się tu ścieżka edukacyjna "Szlak Dębów Królewskich i Wielkich Książąt Litewskich". Dalej trasa biegnie przez kolejną polanę, na której zlokalizowana jest dawna osada budników - Teremiski. Mieści się tu Uniwersytet Powszechny im. J. J. Lipskiego założony przez Jacka Kuronia. Trasa wyznakowana jest w postaci pętli. Trasa 7 jest połączona szlakiem łącznikowym z trasą 6, który prowadzi tzw. Grubolipnym Trybem.
Czas przejścia : ok 4 godz.

Trasa Nr 7: http://www.hajnowka.pl/images/2010/miasto_i_okolice/0377/mapa.jpg

Mapa: https://www.gpsies.com/map.do?fileId=ircpiebidwhudeel

Na portalu jadenapodlasie.pl znajdziesz więcej propozycji, które dla Ciebie zamieściliśmy, które podpowiedzą Ci jak aktywnie odpoczywać i poznawać kulturę, historię i przyrodę Podlasia.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Dowiedz się więcejRozumiem