Nordic Walking Park Białowieża - Wysokie Bagno (żółty) 4 km

Leśna 10, 17-230 Białowieża

0 opinii
Dodaj do ulubionych
Dane kontaktowe:
Numer telefonu: Brak
Wyślij zapytanie
Szczegóły
Nasza okolica
Opinie (0)
Lokalizacja

Kategoria Atrakcje Turystyczne i Sportowe. Jeżeli chcesz aktywnie odpoczywać i zwiedzać Podlasie to propozycja dla Ciebie.

Łatwa i przyjemna trasa prowadząca przez malowniczy fragment Puszczy Białowieskiej. Marsz tą trasą to doskonała okazja do poznania unikatowej flory i fauny białowieskiej kniei. Tryby szlaku wiodą bowiem przez rezerwat Wysokie Bagno, który powołano w celu zachowania w naturalnym stanie boru świerkowego torfowcowego z rzadkimi i chronionymi gatunkami roślin w runie. Rezerwat obejmuje rozległe torfowisko porośnięte borem świerkowym oraz fragment zatorfionej doliny rzeki Narewki; spacerując w tych okolicach możemy spotkać bobrową rodzinę. Ścieżka wiedzie najpierw mostkiem, z którego rozciąga się panorama na rzekę Narewka, później ścieżkami leśnymi i krótkimi fragmentami asfaltu. Trasa jest świetnie dostosowana do potrzeb piechurów: zlokalizowane tu punkty pomiary tętna, tablice ćwiczeń oraz miejsce na odpoczynek (wiata) w połączeniu z atrakcyjnymi walorami przyrodniczymi czynią te ścieżkę godną polecenia.

Mapa: https://www.gpsies.com/map.do?fileId=abzzhvahvftrpvnp

Na portalu jadenapodlasie.pl znajdziesz więcej propozycji, które dla Ciebie zamieściliśmy, które podpowiedzą Ci jak aktywnie odpoczywać i poznawać kulturę, historię i przyrodę Podlasia.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Dowiedz się więcejRozumiem