Nordic Walking Park Białowieża - Dziedzinka (zielony) 8,8 km

Leśna 10, 17-230 Białowieża

0 opinii
Dodaj do ulubionych
Dane kontaktowe:
Numer telefonu: Brak
Wyślij zapytanie
Szczegóły
Nasza okolica
Opinie (0)
Lokalizacja

Kategoria Atrakcje Turystyczne i Sportowe. Jeżeli chcesz aktywnie odpoczywać i zwiedzać Podlasie to propozycja dla Ciebie.

Z perspektywy ścieżki możemy podziwiać ostatnie fragmenty lasu naturalnego, nietkniętego działalnością człowieka, a który porastał przed wiekami te tereny. Białowieski Park Narodowy to najstarszy park narodowy w Polsce – skarbiec unikatowej przyrody- maszerując przy granicy parku poznać można rzadkie gatunki flory i fauny, zaobserwować cykl życia drzewa - od małej siewki do upadłych olbrzymów, zaś górujące nad kopułą nieba wielowiekowe drzewostany pamiętają czasy królewskich polowań - Władysława Jagiełły oraz Stanisława Augusta. O przyrodniczych atrakcjach czekających na szlaku informują liczne tablice. Po dojściu do granicy BPN naszym oczom ukazuje się samotna leśniczówka. To zaciszne, zanurzone w puszczańskim krajobrazie, miejsce przez ponad 30 lat było domem prof. Simony Kossak (1943- 2007) - wybitnej biolog znanej z aktywnego działania na rzecz ochrony Puszczy Białowieskiej. W dalszej części białowieska tryba poprowadzi nas ku miejscu pamięci narodowej i dalej, do Nadleśnictwa Białowieża, które przygotowało dla turystów szereg atrakcji (m.in. ciekawe ścieżki edukacyjne umożliwiające poznanie przyrody).

Mapa: https://www.gpsies.com/map.do?fileId=oqygncnuqkvlqqaj

Na portalu jadenapodlasie.pl znajdziesz więcej propozycji, które dla Ciebie zamieściliśmy, które podpowiedzą Ci jak aktywnie odpoczywać i poznawać kulturę, historię i przyrodę Podlasia.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Dowiedz się więcejRozumiem