Nordic Walking Park Białowieża - Białowieski rekonesans (czerwony) 8,9 km

Leśna 10, 17-230 Biaowieża

0 opinii
Dodaj do ulubionych
Dane kontaktowe:
Numer telefonu: Brak
Wyślij zapytanie
Szczegóły
Nasza okolica
Opinie (0)
Lokalizacja

Kategoria Atrakcje Turystyczne i Sportowe. Jeżeli chcesz aktywnie odpoczywać i zwiedzać Podlasie to propozycja dla Ciebie.

Trasa umiejscowiona w scenerii malowniczej Puszczy Białowieskiej, ukazuje jej różnorodność oraz historię. Zabytkowe, odrestaurowane zabudowania stacji kolejowej „Białowieża Towarowa”, stanowiącej punkt startowy puszczańskiej kolei drezynowej (www.drezyny.net), Ośrodek Edukacji Ekologicznej „Jagiellońskie” w połączeniu z walorami przyrodniczymi (na trasie obejrzymy panoramę rzeki Narewka oraz zabagnione torfowiska chronione przez rezerwat Wysoki Bagno), stanowią o atrakcyjności trasy. Wszystkim miłośnikom przyrody polecamy wizytę w Ośrodku „Jegiellońskie”, gdzie w otoczeniu drzew można zapoznać się z tablicami o tematyce leśnej i przyrodniczej. Organizowane są tam również warsztaty, podczas których poznać można funkcje lasu, zasady ochrony jego trwałości oraz gospodarki leśnej.
Czas przejścia: ok.1,30 godz.

Mapa: https://www.gpsies.com/map.do?fileId=gbfavxlaokwunorr

Na portalu jadenapodlasie.pl znajdziesz więcej propozycji, które dla Ciebie zamieściliśmy, które podpowiedzą Ci jak aktywnie odpoczywać i poznawać kulturę, historię i przyrodę Podlasia.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Dowiedz się więcejRozumiem