Klasztor Prawosławny Śww. Marty i Marii na Sw. Górze Grabarce

Grabarka Klasztor , 17-330 Nurzec Stacja

0 opinii
Dodaj do ulubionych
Dane kontaktowe:
Numer telefonu: 856550010
Strona internetowa Brak
Wyślij zapytanie
Szczegóły
Nasza okolica
Opinie (0)
Lokalizacja

Jadąc na Podlasie, nie możesz przegapić tego miejsca - Święta Góra Grabarka - prawdziwa kolebka religii prawosławnej, do której przybywają pielgrzymi nie tylko z Polski ale i też z całej Wschodniej Europy. To czym dla wiernych Kościoła Katolickiego jest Jasna Góra w Częstochowie, dla Prawosławia jest właśnie Święta Góra Grabarka.
Góra stała się sławna w 1710 roku, kiedy epidemia cholery nawiedziła Podlasie. W tym czasie stary człowiek we śnie ujawnił, że zbawienie można znaleźć na pobliskim wzgórzu. Wierzący podążali za głosem Boga i przynieśli ze sobą krzyże. Modląc się, myli i pili wodę ze studni. Według kroniki parafii Siemiatycze około 10 000 osób znalazło zbawienie choroby. Ludzie z wdzięczności Bogu za cud, zbudowali tutaj drewnianą kaplicę Przemienienia Pańskiego. Odbudowana, odrestaurowana i upiększona cerkiew przetrwała do 1990 r., Kiedy to całkowicie spłonęła. Nowa cerkiew została odbudowana w 1998 roku.

W 1947 r. W Świętej Górze znajduje się prawosławny klasztor św. Marii i Marii. Od tego czasu historia góry jest nierozerwalnie związana z historią klasztoru. Siostry modlą się i opiekują się tym świętym miejscem.

Od 2000 roku na Świętej Górze ikona Matki Boskiej Iwierskiej została napisana na świętej górze Athos, podarowanej na pamiątkę 2000 lat chrześcijaństwa.

Przez setki lat ludzie przychodzili na ratunek z prośbą i modlitwą. Zostawiają swoje krzyże, pod którymi ukrywają swoje osobiste zmartwienia, troski i radości. Przychodzą, aby znaleźć wygodę, radość, komfort i odświeżenie.

Najliczniejsze pielgrzymki docierają do Świętej Góry w święto Przemienienia Pańskiego (18/19 sierpnia), ale wierni, pielgrzymi i turyści przyjeżdżają tu przez cały rok.

Dla Każdego odwiedzającego Podlasie to "pozycja obowiązkowa" w planie pobytu, w kategorii Zwiedzanie i Kultura

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Dowiedz się więcejRozumiem