Białowieskie Drezyny

Stacja Towarowa 7, 17-230 Białowieża

0 opinii
Dodaj do ulubionych
Dane kontaktowe:
Numer telefonu: 783002927
Strona internetowa bialowieskie-drezyny.com
Godziny otwarcia/ możliwość kontaktu:
Poniedziałek - Sobota: 10:00 - 18:45
Niedziela: 10:00 - 17:00
Wyślij zapytanie
Znajdziesz nas na:
Szczegóły
Nasza okolica
Opinie (0)
Lokalizacja

Białowieskie Drezyny są to wycieczki pojazdami kolejowymi - drezynami napędzanymi ręcznie przez uczestników wycieczki. Wyprawy drezynami odbywają się po po torach nieczynnej linii kolejowej która biegnie z Białowieży przez Puszczę Białowieską do Hajnówki. Każda drezyna zabiera do około 10-12 osób. Wyjazdy odbywają się jedną albo dwiema drezynami połączonymi z sobą. Z każdą grupą jedzie dowódca drezyny. Wszystkie wycieczki są wycieczkami otwartymi (grupowymi). Mamy dostępne trzy trasy:  • Zielona do Białowieży Towarowej: jest to najkrótsza i najlżejsza wycieczka. Dojeżdżamy w pobliże dawnej stacji Białowieża Towarowej po czym następuje powrót do punktu startu. Wyjazd odbywa się przez Białowieżę, nie wjeżdżamy do Puszczy Białowieskiej. Czas wycieczki: około 30 min (w obie strony). Długość: 4 km (w obie strony).

  • Pomarańczowa do Grudek: pierwszy odcinek jest do Białowieży Towarowej (około 2 km). Po przełożeniu zwrotnicy i zmianie kierunku jazdy kolejny odcinek (1,5 km) będzie pod górkę (a z powrotem jest w dół). Po dojechaniu na wzniesienie jest już płasko a nawet lekko z górki. W tym momencie pojawiają się już pierwsze ostępy leśne gdzie można spotkać min. żubry. Wycieczka kończy się przy dawnym przystanku kolejowym w Grudkach. Po odpoczynku następuje powrót do punktu startu. Czas wycieczki: około 1,5h (w obie strony). Długość: 11 km (w obie strony).

  • Czerwona do Miejsca Mocy: trasa do Miejsca Mocy jest wymaga większych sił niż do Grudek ale na końcu czeka atrakcyjna nagroda: Miejsce Mocy. Po minięciu przystanku w Grudkach ponownie następuje podjazd pod górkę, jednocześnie tor wchodzi głębiej w Puszczę Białowieską. Podjazd ma około 1000 metrów po czym jest już znacznie lżej. Przy Miejscu Mocy jest przewidziane standardowo około 20 min na zwiedzanie i odpoczynek. Czas wycieczki: ok. 2,5h (w tym około 20 minut na zwiedzanie i odpoczynek). Długość: 18 km (w obie strony).

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Dowiedz się więcejRozumiem