Szlaki turystyczne rowerowe: „Szlakiem bocianich gniazd” Kleszczele (20 km)

Plac Parkowy 5, 17-250 Kleszczele

0 opinii
Dodaj do ulubionych
Dane kontaktowe:
Numer telefonu: Brak
Adres e-mail Brak
Szczegóły
Nasza okolica
Opinie (0)
Lokalizacja

Kategoria: Podlasie - Atrakcje Turystyczne i Sportowe. Jeżeli chcesz aktywnie odpoczywać i zwiedzać Podlasie to propozycja dla Ciebie.

Szlaki turystyczne rowerowe: „Szlakiem bocianich gniazd”- ścieżka rowerowa w gminie Kleszczele

Kleszczele – dolina rzeki Nurzec – Pogreby – Dasze – Kośna – Kleszczele (20 km)

Szlak ma charakter pętli, prowadzi przez miejscowości stanowiące ogniska bytowania bocianów – ptaków uważanych w tradycji ludowej za przynoszące szczęście. Ścieżka rowerowa rozpoczyna się w zachodniej części miasta Kleszczele, gdzie można zobaczyć 14 bocianich gniazd. Dalej prowadzi do wsi Pogreby, Żuki oraz Dasze, w których również można oglądać bocianie gniazda. Należy jednak zaznaczyć, iż trasa ta to nie tylko okazja do podejrzenia ,,boćków’’ – to przede wszystkim ścieżka ukazująca piękno przyrody i bogactwo kulturowe gminy Kleszczele. Piękna Dolina rzeki Nurzec, stary las Puchowo ze swoim bogactwem flory i fauny, zabytkowa architektura domostw we wsi Żuki i Dasze oraz zabytkowa cerkiew św. Mikołaja z 1889 r. w Kośnej to atrakcje czekające w terenie. Z kolei w gminnej miejscowości Kleszczele na turystów czekają m.in. zabytkowe obiekty sakralne, „Ametystowa Komnata” w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji oraz galeria Sławomira Smyka.

Mapa: https://www.gpsies.com/map.do?fileId=ntsdrjchqszyztii

Na portalu jadenapodlasie.pl znajdziesz więcej propozycji, które dla Ciebie zamieściliśmy, które podpowiedzą Ci jak aktywnie odpoczywać i poznawać kulturę, historię i przyrodę Podlasia.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Dowiedz się więcejRozumiem