Borysówka Wieś Drewniana

Borysówka 48, 17-200 Hajnówka

0 opinii
Dodaj do ulubionych
Dane kontaktowe:
Numer telefonu: +48602282083, +48604121972
Strona internetowa Brak
Godziny otwarcia/ możliwość kontaktu:
kwiecień-październik: ustalać telefonicznie
Wyślij zapytanie
Szczegóły
Nasza okolica
Opinie (0)
Lokalizacja

Borysówka - Wieś Drewniana to wioska tematyczna z regionu Puszczy Białowieskiej, która propaguje ideę turystyki poznawczej i zrównoważonej. Poprzez edukację i zabawę przekazujemy to, co w naszej kulturze i tradycjach najważniejsze. Przybliżamy je nie tylko mieszkańcom Podlasia ale całej Polski i osobom z zagranicy.
Przygoda jest skierowana do grup zorganizowanych - od malucha do seniora (minimum 10 osób).
Jako Borysówka - Wieś Drewniana mamy ofertę:
Warsztaty kulinarne –wypieki tradycyjnych, regionalnych „Ciasteczek Drewniaka” - które są bez chemii, ale robione (wyciskane) ręczną maszynką (przygoda z ciastkiem niezapomniana!).
„Drewniany Artysta – każdy może odkryć swój talent”, to warsztaty tematyczne takie jak: malowane na drewnie, wykręcone z papieru (papierowa wiklina), decoupage . Pięknie udekorowane prace uczestnicy zabierają ze sobą.
„Drewniana Olimpiada” – gry i zabawy integracyjne z wykorzystaniem naturalnych prostych przyrządów zrobionych z drewna. Uczymy rozpoznawania gatunków drewna po usłojeniu i korze.
Podlaskie wsie mają duszę i można dużo o nich opowiadać, tak jak np. na wycieczce po wsi Borysówka „Szlakiem Drewnianych Zawodów”. Zobaczymy tu tablice z opisem zawodów: snycerz, tracz, drwal, bednarz, kołodziej. Zwiedzanie „Maciejukowego Siedliska” to powrót do dawnych czasów gdzie zobaczyć można jak mieszkano i samemu spróbować jak pracowano na roli (tkanie na krosnach, pranie tarą i pralką Franią, cięcie drzewa, pieczenie placków). Zwiedzający przy okazji dobrej zabawy z Drewniakami mogą skosztować smakołyków regionalnej kuchni.
Po zajęciach wszyscy biorą udział we wspólnym ognisku.
Na bliskie spotkanie z Drewniakami serdecznie ZAPRASZAMY!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Dowiedz się więcejRozumiem